ДЕРЕВООБРОБНИЙ ІНСТРУМЕНТ
ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЛІСОВОЇ І ДЕРЕВООБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

 
Україна, м. Львів, вул. Зелена, 109
тел.: +38 (032) 245 29 59, 245 29 69, 067 679 57 06
http://tehnolis.com; e-mail:
forteh@ukr.net
 

(Газета «Деревообробник» №18, 13-18 вересня 2011р.)
З чого роблять стрічкові пилки «FORTEH»

   Технологія розпилювання деревини вузькими стрічковими пилками широко відома в Україні, хоча в другій половині 1990-х років, коли розпочався бум на використання стрічкових пилок, це була ще «terra inkognita».
   Проблемою було, де взяти пилки хорошої якості, як їх правильно загострювати та розводити, де зварювати. Але минув час, ці питання давно вирішені, написано багато практичних і наукових праць на цю тему, є навіть кандидатська та докторська дисертація з технології пиляння стрічковими пилками. Також вирішено й питання їх постачання – значним попитом на стрічкові пилки на українському ринку скористалася сусідня Польща, де як гриби після дощу почали зароджуватися та розвиватися фірми-виробники стрічкових пилок. Нині до найменших нюансів відшліфована логістика постачання пилок з Польщі в Україну . Майже кожна польська фірма-виробник стрічкових пилок має одного або декількох представників в Україні. Автор статті був біля «витоків» стрічко пилкового буму, та особисто знайомий з представниками цих фірм у Польщі.
   Здавалося б, що ринок стрічкових пилок в Україні повністю сегментований і деревообробники давно визначилися з ким працювати, але світ динамічно розвивається і наша економіка теж не стоїть на місці. Знайшлося кілька ентузіастів, які вирішили освоїти виробництво стрічкових пилок в Україні. Фірма «Техноліс» стала серед них однією з перших. Довелося дуже оперативно та динамічно освоювати ринок постачання сировини для стрічкових пилок, технологію нарубування зубів, загострення та розведення, маркування пилок, гартування зубів тощо. Нині ми можемо з впевненістю заявити: ми перші в Україні освоїли повний технологічний комплекс виготовлення стрічкових пил і можемо достойно та цивілізовано конкурувати, як на вітчизняному, так і на закордонному ринку.
   Але вже на початку виробництва та в процесі просування нашого продукту – стрічкових пилок з брендовою назвою «FORTEH» – наші дилери почали подавати шокуючу інформацію, що надходила від недобросовісних конкурентів, про те, що пилки українського виробництва виготовлені з низькоякісної дешевої сталі і не можуть конкурувати з іноземними аналогами. Так прийшло рішення привідкрити завісу таємниці «походження» пил, а саме: де беремо сталь і якого хімічного складу, які операції вона проходить, доки потрапить до виробника у вигляді стрічки. Є кілька головних моментів, на які хотілося б звернути увагу.
   Хімічний склад сталі або марка сталі згідно з європейськими нормами
   Для виготовлення стрічкових пил використовують середньовуглецеву (0,3–0,7% вуглецю) інструментальну сталь – леговану або без легувальних добавок. Легувальні добавки покращують різальні властивості, пластичність та зварювальні властивості сталі. Є типові, відповідно до європейських норм, марки сталі котрі застосовують для виготовлення стрічкових пил:
    – D6A – легувальні елементи Ni, Cr, Mo, V (твердість 44–47HRC);
    – 50 Cr V4 – легувальні елементи Cr, V (твердість 43-45HRC);
    – 75 Cr – легувальні елемент Cr (твердість 43-45HRC);
    – С75 – вуглецева сталь (твердість 42-44HRC).
   Що більше легувальних елементів міститься в сталі, то більший ресурс роботи стрічкової пилки. Розмови про використання унікальних за хімічним складом сталей не що інше, як піар-хід для підняття авторитету бренда виробника стрічкових пилок. Ціна та якість пилки залежать від того, яку марку сталі використано для її виготовлення. Що ж до назви пилки, то тут усе залежить від фантазії виробника.
   Холодний прокат та термічна обробка стрічки
   На відміну від вітчизняної металургії, де стани холодного прокату є підрозділами металургійних заводів, на Заході це окремі назалежні і самостійні фірми які закуповують гарячий прокат на металургійних заводах з усього світу. На своїх виробництвах стрічку провальцовують до певної товщини з точністю +/– 0,001мм та розрізають на смуги відповідної ширини – як правило, 32; 35; 38; 42 та 50 мм. Після цього стрічку термічно обробляють – гартують з наступним відпусканням до твердості 44–47 HRC. Структура одержаної сталі – троостит відпуску. Наступними операціями є шліфування, полірування та обробка крайки. Після цих операцій матеріал для стрічкової пилки готовий.
   Як правило, найкращі технології та обладнання для холодного прокату та термообробки в Німеччині та Швеції, але шведський прокат дорожчий. Тому всі серйозні виробники беруть холодний прокат у Німеччині де лише кілька фірм спеціалізуються на випуску сталей для стрічкових пил. Наша фірма бере холодний прокат марки D6A. На вимогу клієнтів ми надаємо сертифікат, де вказані всі технічні характеристики сталі. Ми рекомендуємо покупцям стрічкових пилок вимагати від продавців пилок відповідні сертифікати і щезнуть підозри щодо якості та походження стрічкових пил. На відміну від нас, російський ринок більш «просунутий» у цьому питанні – інформацію про якість і походження металу для стрічкових пил можна побачити на сайтах російських продавців стрічкових пил.
   А про цікавий і непростий процес виготовлення стрічкових пил ми розповімо в наступній статті.
   Бажаємо вам вдалого вибору стрічкового інструменту та успішної роботи.

Іван ГУРИН,
директор компанії «Техноліс»

Пропонуємо стрічкові пилки власного виробництва з легованої німецької сталі
твердістю 44-46 HRC, крок зуба 22,2 мм; профіль зуба WM.

(€* — ціни подані в євро в зв’язку з нестабільністю курсу валют).

Назва пилки
Вартість
(€/м.п.,
в т.ч. ПДВ)
Опис
Forteh 35 - 1,0 НН
Forteh 35 - 1,0 ЗР
Forteh 35 - 1,0 ГАРТ
2,20
2,40
2,55
Стрічкові пили FORTEH
НН — незагострена, нерозведена
Forteh 42 - 1,0 HH
Forteh 42 - 1,0 ЗР
Forteh 42 - 1,0 ГАРТ
2,75
2,95
3,10
Стрічкові пили FORTEH
ЗР — загострена, розведена
Forteh 50 - 1,0 HH
Forteh 50 - 1,0 ЗР
Forteh 50 - 1,0 ГАРТ
3,25
3,45
3,60
Стрічкові пили FORTEH
ГАРТ — загострена, розведена, гартована

Приклад формування ціни готової стрічкової пилки:С = L х B + 0,8, де: L - довжина пилки, м; B – ціна, є./м.п.; 0,8 – вартість зварювання, є./шов

Наші представники >>>

 
 

 


2009 © Компанія „Техноліс". Всі права застережені. Дизайн — Студія Perfect City